Ertem Grup
geri tepme


GERİ TEPME

Ağır yağışlar kısa zamanda çok fazla miktarda su sağlayarak, kanalizasyon sisteminin taşmasına sebep olur. Mevcut kanalizasyon sistemi kapasitesini aşar aşmaz, fazla su yer düzeyinin altında, sisteme bağlı herhangi bir delikten ( mesela rögarlar, borular, izleme odacıkları vb.) taşar. Sonunda rögarların tepesinden çevreye yayılır.

Çoğu bodrum katı ve aşağı dereceli alanlar kanalizasyona yerçekimi beslemeli atık su boruları ile bağlanmıştır. Bu ayrıca fazla suyun dolabileceği bir açık delik sağlar. Fazla su yükselmeye devam ederken, bütün atık su boruları boyunca geri akar ve yer altı seviyesindeki korunmamış süzgeç, duş, evye, küvet ve benzeri açıklıklardan taşar. Aslında yer altı seviyesindeki herhangi korunmayan bir yer (geri akış seviyesi de denilebilir) su altında kalır.

1. Lağım
2. Depolama Tankı
3. Filtre
4. Yağmur suyu idare sistemi
5. Bodrum süzgeci
6. Giriş odacığı
7. Eviye
8. Tutma havuzu

Kendini korumak için ne yapabilirsin? Önleme, geri akış taşmasına karşı korunma için anahtar sözcük. Neredeyse bütün ulusal ve uluslar arası drenaj kodları talepleri, yer seviyesi altındaki üniteleri, bu durumu vurgulayan geri akış vanası ile korur. Ertem-Kessel geri akış önleme ürünleri paslanmaz ve bu da çalışma ve estetik görünüşleri anlamında uzun ömür sağlar. Yüksek kalite ürünler ve üretimi kolay kullanım sunar ve %100 su geçirmez. Dikey olarak ayarlanabilen üst bölümü montaj alanında bitmiş yer seviyesine kolayca uyar.

Ertem-Kessel müşterinin ihtiyacını karşılayacak çoklu geri akış vanası sunuyor, örneğin ; fekal atık içermeyen pis su hatları için Staufix SWA veya ham pis sulu (tuvalete bağlanan) lağım hatlarına montaj için tam otomatik Staufix FKA. Ertem-Kessel temizleme kapakları ve otomatik olmayan geri akış vanaları tam otomatik geri akış vanaları olarak (Staufix FKA or Pumpfix F) EN 13564 ve DIN 1986-100'e göre geliştirilebilir.

Pumpfix F, serbest boruda

Staufix FKA, yer altı montajı için

Geri akış önleyicili kontrol odacığı

Pissu drenaj borularında, am bir geri akış vanaları ile beraber, Ertem-Kessel ayrıca birleştirilmiş, yer ve bodrum süzgeçleri sunuyor. Bu geri akış önleme ekli yer/bodrum süzgeçleri dışkısız atık su kullanımları içindir.

 

Ertem-Kessel atık su drenaj boruları için geri akış vanaları bitmiş yer montajı için ve ayrıca serbest asılı boru montajı için de mevcuttur.

 

 

Ürün Seçiniz.Bodrum Katı Kanalizasyon Seviyesinin Altında Olduğu DurumBodrum Katı Kanalizasyon Seviyesinin Yukarisinda Oldugu Durum


 

 

 İletişim


Ankara Merkez ve İstanbul Şubemizle İrtibata Geçebilirsiniz .

>>İrtibat


Ertem Grup ©Copyright 2009-2010